O firmě

 Firma ARMATMETAL spol. s r. o. byla založena v roce 1992.

Hlavním předmětem činnosti bylo zpočátku zpracování, skladování a prodej slévárenských surovin. Postupně docházelo k rozšíření podnikatelských aktivit ve výrobních oborech. V roce 1994 byla, na základě vlastního vývoje, zahájena výroba hliníkových radiátorů typové řady "ARMAT". Jednotlivé komponenty byly, podle vlastní dokumentace, vyráběny u externích výrobců (odlitky, profily).

V roce 1996 byla po rozsáhlých investicích zahájena výroba odlitků pro výrobu radiátorů a výrazně tak byl redukován objem externích dodávek.
V roce 1998 byl zahájen vývoj nového typu radiátoru. Od roku 2000 je na trh dodáván nový vysokotlaký radiátor pod typovým označením "ARMAT Bimetal".


V roce 2000 byly realizovány i další významné inovační projekty.
- ukončení vývoje spodního připojení radiátoru s vestavěným ventilem (provedení VK).
- zahájení výroby nového typu radiátoru pod označením "ARMAT Plus".
- zahájení aktivit v oboru vodoinstalatérství, topenářství, montáž a opravy vyhrazených plynových zařízení.

V roce 2006 byla v rámci vytížení kapacit zařízení pro tlakové lití zahájena výroba odlitků z Al-slitin i pro externí zákazníky.

V roce 2007 byly vybudované kapacity pro lití odlitků z Al a Cu slitin do pískových forem a postupně zahájena výroba.

Souběžně s výrobou radiátorů rozvíjela firma ARMATMETAL, spol. s r. o. obchodní činnost v oblasti slévárenských surovin a to převážně jako zpracovatel a distributor slévárenských materiálů pro velkoobchodní firmy (atestování, drcení, třídění, balení, skladování) s využitím vlastních skladů a technologií.

Jsme také montážní partneři firmy JABLOTRON.

Jablotron - Montážní parner ARMATMETAL, spol. s.r.o.